Parametry z BOI
PM10 (pył): 1.85   /   Ozon: 2.45   /   NO2: 3.15


Aktualności


23 marzec 2017
W dniu 17 maja br. na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się organizowana przez Sekcję Środowiskową Studenckiego Koła Naukowego "KNGK Geoinformatyka" trzecia edycja konferencji mającej na celu promowanie rozwiązań geoinformatycznych w projektach dotyczących środowiska naturalnego i antropogenicznego.
Zapraszamy na trzecią edycje tej konferencji. W związku z licznymi pytaniami potencjalnych uczestników zeszłorocznej konferencji związanymi z interpretacją pojęcia inżynierii środowiska w tej edycji konferencji organizatorzy poszerzyli i dopracowali jej zakres tematyczny. W tym roku konferencja odnosi się do ogólnie pojętej geomatyki i geoinformatyki czyli technologii CAD, GIS, SDI, BIM stosowanych do rozwiązywania problemów z zakresu środowiska. Poprzez inżynierię środowiska w tematyce konferencji przyjmujemy artykuły dotyczące wszystkich komponentów środowiska naturalnego i antropogenicznego, włączając w to zagadnienia ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami czy innych inżynierii: komunalnej, wodnej, sanitarnej … itp. z zastrzeżeniem rozważania w nich problemów uwzględniających zjawiska lub relacje geoprzestrzenne.
 
Konferencja ma na celu propagowanie wśród studentów kierunków środowiskowych technologi geoinformatycznych. Umiejętności geoinformatyczne są bowiem bardzo cenione przez przedsiębiorców na rynku pracy. Jednocześnie organizatorzy dają możliwość zaprezentowania swoich projektów przez biologów, geografów, osoby związane z ochroną środowiska czy geodezją, wszak spektrum projektów, w których warto sięgnąć po GIS jest niemalże nieograniczona.
 
Jednodniowa konferencja podzielona będzie na dwa panele. W panelu przedpołudniowym odbędzie się sesja referatowa wraz z konkursem dla studentów I i II stopnia studiów, osobno przedstawią swoje projekty studenci III stopnia studiów. A po przerwie przeprowadzone zostaną warsztaty pozwalające uczestnikom na nabycie nowych umiejętności w zakresie GIS.
 


http://www.giswis.agh.edu.pl/
Pliki do pobrania:


Szczegółowe -cele i zakres projektu MONSUL są następujące:
  • montaż i uruchomienie systemu pomiarowego, służącego do oceny parametrów jakości wody w zbiorniku (pływającego po powierzchni zbiornika i transmitującego dane on-line do komputera). Monitoringiem będą objęte m.in. następujące parametry: temperatura wody, pH, stężenie tlenu, zasolenie, stężenie chlorofilu, zawartość Nog i Pog.
  • opracowanie bazy danych GIS rejonu zbiornika Sulejowskiego,
  • opracowanie modelu 3D zbiornika Sulejowskiego. Model umożliwi wykonanie obliczeń rozkładu temperatur, prędkości przepływów i stężeń zanieczyszczeń oraz symulację stanu ekologicznego zbiornika,

Współpraca

Gmina MniszkówGmina WolbórzGmina Tomaszów MazowieckiGmina SulejówWojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w ŁodziRZGW WarszawaRegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w ŁodziDolina PilicyWydział Nauk Geograficznych UŁ

Partnerzy

FN i EOG Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejPolitechnika ŁódzkaWydział Inżynierii Procesowej i Ochrony ŚrodowiskaNIVA